جزوات درسی مهندسی عمران

جزوات و پروژه ها و مقالات عمرانی کاملا رایگان

جزوه بارگذاری به همراه پروژه

بارگذاری از مهم ترین دروس عمرانی است طوری که می گن مهندسی که درس بارگذاری رو پاس نکرده باشه مثل یک آدم نابیناست. حالا ببینید کسایی که چارت دروس رشته عمران رو تنطیم می کردن پیش خودشون چی فکر می کردن که درسی مثل فیزیک ۲ که اصلا ربطی به ابن رشته نداره و مربوط به رشته برقه رو ۳ واحد اجباری گذاشتن و بارگذاری به این مهمی رو گذاشتن ۱ واحد اونم اختیاری .

بگذریم بارگدازی در این درس به معنی نیرو های وارد بر سازه است  که این نیروها میتونن ناشی از بارهای زنده (Live Load) (نیروی وسایل و افراد که به صورت متغییر وارد میشن) بار های مرده (Dead Load ) (نیروی ناشی از بارهای دائم مثل وزن دیوار ها و کف)  بار برف ( Snow Load ) (به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر انباشت برف بر روی آن اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از اختلاف دما ( Temperature Load ) (به نیرو‌هایی که در اثر انبساط و انقباض ناشی از اختلاف دما در سازه بوجود می‌آید اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از زلزله ( Earthquake Load ) (مشخصا به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر اعمال شتاب از زمین به سازه در خلال زلزله اطلاق می‌شود) بارهای ناشی از فشار آب و فشار خاک (  Solid & Liquid Pressure ) (به نیرو‌های وارده بر سازه در اثر فشار جانبی ناشی از آب (مثلا در سدها) یا خاک (مثلا در دیوار‌های حائل) اطلاق می‌شود) و... باشن .

جالا اگر مهندسی نمیدونه که این بارها از کجا میآن و برای هر سازه چطوری محاسبه میشن چطوری میخواد یک سازه فولادی یا بتونی یا هر چیز دیگه رو طراحی کنه ؟

در این پست به علت اهمیت بسیار زیاد این درس براتون 3 جزوه و یک پروژه کامل به همراه فایل اتوکد از درس بسیار مهم بارگذاری گداشتم که جزوه اول از دکتر زاهدی از دانشگاه علم و صنعت شامل درس کامل مثال ها و تمرینهاست جزوه دوم از از مهندس دانش که درس رو مختصر و مفید در برداره و جزوه سوم از مهندس چوبدار طوسی از دانشگاه مشهده که شامل آموزش کامل درس و آموزش کار با نرمافزار sap هست و یک پروژه کامل بارگداری به همراه فایل اتوکد که شامل جزئیات هست رو گذاشتم پیشنهاد میکنم حتما دانلود کنید.
  

                 

 لینک های دانلود:

دانلود جزوه بارگذاری دکتر زاهدی

دانلود جزوه بارگذاری مهندس دانش

دانلود جزوه بارگذاری مهندس چوبدار طوسی بخش اول

دانلود جزوه بارگذاری مهندس چوبدار طوسی بخش دوم

دانلود پروژه بارگذاری به همراه فایل اتوکد 

پسورد:www.civil-booklet.blogsky.com

      منابع:khoycss.ir

               icivil.ir

               civiliran.ir

               parscivil.blogsky.com

 نظر یادتون نره لطفا                                                                       

                                                                                

تاریخ ارسال: جمعه 24 دی‌ماه سال 1389 ساعت 08:17 ق.ظ | نویسنده: پ.ف.م | چاپ مطلب 25 نظر